Садівник СТ «Курган» Михайло виступив з ініціативою власними силами виконати дрібний терміновий ремонт ділянки дороги від магазину біля СТ «Черешня» до магазину біля СТ «Меліоратор».

Ця дорога проходить територією СТ «Курган» та є спільною транзитною дорогою для садівників усіх садових товариств острова. Нею постійно користуються мешканці та гості СТ «Курган», «Самарське», «Пластик», «Черешня», «Меліоратор» та інших товариств.

Водночас ця ділянка не входить до складу дороги, переданої на баланс Слобожанської громади. Тому її стан значною мірою залежить від самоорганізації, відповідальності та спільної фінансової участі садівників острова.

Попередня вартість ремонту

Для виконання робіт планується придбати:

  • 20 мішків холодного асфальту — 6 600 грн;
  • доставка матеріалів — 1 000 грн;
  • виконання ремонтних робіт — 3 500 грн.

Загальна попередня вартість проєкту — 11 100 грн.

Михайло закликає садівників усіх товариств, які користуються цією дорогою, долучитися до спільної справи.

Дорога у нас спільна, тому підтримувати її у належному стані ми можемо лише спільними зусиллями.

Кошти пропонується передавати через магазин СТ «Курган».

Насамперед необхідно поінформувати садівників

Перш ніж розпочинати новий збір коштів, важливо організувати повноцінне інформування садівників про вже виконані дорожні проєкти, їхню вартість, джерела фінансування та наявну заборгованість.

Основна відповідальність за таке інформування має бути покладена на голів правлінь і членів правлінь садових товариств.

Саме на рівні правлінь необхідно:

  • ознайомити садівників із переліком раніше виконаних ремонтів;
  • пояснити, які саме роботи були проведені та якими ділянками дороги вони користуються сьогодні;
  • надати інформацію про фактичні витрати на матеріали, доставку та виконання робіт;
  • повідомити, які кошти були внесені садовими товариствами та окремими садівниками;
  • відкрито показати суми боргів, які досі залишаються непогашеними;
  • пояснити, перед ким саме виникли фінансові зобов’язання та чому їх необхідно виконати.

Багато садівників можуть просто не знати, що частина попередніх ремонтів виконувалася за кошти, тимчасово надані окремими людьми, або що за вже виконані роботи досі не проведено повного розрахунку.

Тому головне завдання правлінь — не лише оголосити новий збір, а спочатку донести до кожного садівника повну та зрозумілу інформацію про попередні проєкти.

Без такого інформування неможливо розраховувати на усвідомлену участь садівників, справедливий розподіл витрат і відновлення довіри до спільних ініціатив.

Рішення мають ухвалюватися на рівні правлінь

Ініціатива щодо поточного ремонту є своєчасною та корисною. Однак реалізовувати її необхідно на зрозумілій і прозорій організаційній основі, щоб не повторювати помилок попередніх періодів.

Правлінням садових товариств, які користуються цією транзитною дорогою, доцільно ухвалити письмові рішення про участь у ремонті.

Для цього достатньо короткого документа на одному аркуші, у якому буде зафіксовано:

  • яку саме ділянку дороги планується ремонтувати;
  • орієнтовний обсяг і склад робіт;
  • відповідальних за збір коштів, закупівлю матеріалів і виконання ремонту;
  • формулу розподілу витрат між товариствами або садовими ділянками;
  • порядок підготовки фінансового та фотозвіту;
  • спосіб інформування садівників про хід і результати проєкту;
  • суму, передбачену для часткового погашення боргів за попередні ремонти.

Пункт про інформування садівників щодо минулих проєктів і погашення існуючих боргів доцільно включити до рішення правлінь у першу чергу.

Нові ремонти не повинні приховувати старі борги

Під час збору коштів на черговий ремонт необхідно передбачити хоча б часткове погашення заборгованості за роботи, виконані у попередні роки.

Не можна щоразу просто «перегортати сторінку» та починати новий проєкт, не пояснивши садівникам, що сталося з попередніми зобов’язаннями.

Раніше окремі садівники та організатори проєктів вкладали власні кошти, брали на себе організацію закупівель, доставку матеріалів, пошук виконавців і контроль виконання робіт. Частина цих витрат досі не компенсована.

Якщо не інформувати про це колектив і не повертати борги, формується хибне враження, що попередні ремонти були виконані безкоштовно або що всі фінансові питання вже закрито.

Насправді невиконані зобов’язання руйнують довіру, демотивують ініціативних людей і призводять до того, що охочих організовувати нові проєкти стає дедалі менше.

Тому перед новим збором коштів голови та члени правлінь мають пояснити садівникам просту річ: нові добрі справи не можуть будуватися на несправедливості щодо людей, які профінансували та організували попередні ремонти.

Це питання не лише грошей. Це питання відповідальності, справедливості, поваги до виконаної роботи та збереження довіри всередині нашої спільноти.

Попередні проєкти та заборгованість за виконані роботи

У попередні роки на острові було реалізовано кілька важливих проєктів із ремонту спільних доріг.

Частина робіт виконувалася за рахунок коштів, тимчасово наданих окремими садівниками та організаторами проєктів. Однак садові товариства досі не повністю розрахувалися за цими зобов’язаннями.

Головам і членам правлінь необхідно ознайомити садівників своїх товариств із матеріалами та звітами за цими проєктами:

Ямковий ремонт дороги — 2017 рік:
https://sip.org.ua/our-projects/jamochnyj-remont-2017/

Ямковий ремонт дороги — 2018 рік:
https://sip.org.ua/our-projects/jamochnyj-remont-2018/

Ямковий ремонт дороги — літо 2019 року:
https://sip.org.ua/our-projects/jamochnyj-remont-leto-2019/

Асфальтування ділянки від магазину до зони відпочинку № 1:
https://sip.org.ua/our-projects/asfalt-magazin-ploshhadka-otdyha-1/

Ямковий ремонт дороги на острові:
https://sip.org.ua/our-projects/jamochnyj-remont-na-ostrove/

Ці матеріали важливо не просто опублікувати у загальному доступі, а безпосередньо поширити у чатах садових товариств, обговорити на засіданнях правлінь та донести до садівників через голів, членів правлінь і відповідальних представників вулиць.

Інформація має бути викладена зрозуміло: що саме було зроблено, скільки це коштувало, хто профінансував роботи, скільки коштів повернуто та яка сума боргу залишається на сьогодні.

Лише після такого відкритого інформування можна формувати справедливу модель участі у новому проєкті та погоджувати графік поступового погашення попередньої заборгованості.

Спільна дорога потребує спільної відповідальності

Дякуємо Михайлу за ініціативу та готовність займатися організацією термінового ремонту.

Закликаємо голів і членів правлінь садових товариств не обмежуватися лише передачею оголошення про новий збір коштів.

Насамперед необхідно поінформувати садівників про раніше виконані ремонти, показати результати робіт, пояснити структуру витрат і відкрито повідомити про наявні борги.

Приєднуйтеся до ремонту спільної транзитної дороги! Водночас пам’ятаймо: нові проєкти повинні супроводжуватися чесним інформуванням садівників і погашенням боргів за вже виконані роботи. Лише так можна зберегти довіру, підтримати ініціативних людей і надалі спільно розвивати територію острова.

Авторизация
*
*

Свяжитесь с нами


Ваши данные под защитой.

Спасибо! Мы обязательно вам перезвоним
Авторизация
*
*
Генерация пароля